Bijeljinski "Elvako" uvodi nove tehnologije

Bez autora
Mar 06 2012

U bijeljinskom preduzeću "Elvako" jučer je počela gradnja nove proizvodne hale površine 2.300 kvadrata, u kojoj će posao dobiti 50 radnika. Prve lopate betona u temelje nove hale ugradio je Gavrilo Bato Bobar, predsjednik Grupacije "Bobar", koja je od 2009. godine većinski vlasnik "Elvaka". Kompanija proizvodi armaturne mreže, rešetkatske nosače i ograde, šine vođice te elektrode za zavarivanje. Nova hala namijena je za proizvodnju pokretnih čeličnih rezervoara i pumpi za tečna goriva. Uvode se nove tehnologije i proizvodi zahvaljujući kojima su prihodi fabrike sa 8,2 miliona KM narasli na 15 miliona KM prošle godine, dok za ovu godinu plan iznosi 25 miliona KM. Fabrika u rad mora biti puštena krajem ovog avgusta.

Bijeljinski "Elvako" uvodi nove tehnologijeU bijeljinskom preduzeću "Elvako" jučer je počela gradnja nove proizvodne hale površine 2.300 kvadrata, u kojoj će posao dobiti 50 radnika.

Prve lopate betona u temelje nove hale ugradio je Gavrilo Bato Bobar, predsjednik Grupacije "Bobar", koja je od 2009. godine većinski vlasnik "Elvaka".

Kompanija proizvodi armaturne mreže, rešetkatske nosače i ograde, šine vođice te elektrode za zavarivanje. Nova hala namijena je za proizvodnju pokretnih čeličnih rezervoara i pumpi za tečna goriva.

- Ovo je veliki dan za fabriku u kojoj 34 godine ništa nije rađeno. Uvodimo nove tehnologije i proizvode zahvaljujući kojima su prihodi fabrike sa 8,2 miliona KM narasli na 15 miliona KM prošle godine, dok za ovu godinu plan iznosi 25 miliona KM. Fabrika u rad mora biti puštena krajem ovog avgusta - kazao je Gavrilo Bobar.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik